ABOUT ME

Anna_Nadolny

Każdy skrawek zieleni w mieście to skarb. Wie o tym każdy, kto choć przez chwilę szukał miejsca wytchnienia po ciężkim dniu. Jednak nie każdy „skrawek” jest miejscem zachęcającym do wypoczynku. Aby takim był, musi być dobrze zaprojektowany – tylko dobrze zaprojektowany ogród będzie lekiem na stresy współczesnego świata.

Często panuje przekonanie, że ogród musi być w całości wykonany i pielęgnowany przez właścicieli. Jednak nie trzeba być kucharzem, by dobrze zjeść. Praca w ogrodzie od czasu do czasu może okazać się świetną zabawą, a nawet przerodzić w prawdziwą ogrodową pasję, jednak dobrze, jeśli nie jest to żmudna praca i ogród jest przygotowany według ścisłych zasad sztuki ogrodowej. Te zasady są wpojone u skutecznego architekta krajobrazu.

W swojej pracy spotykam się na co dzień z różnymi dylematami właścicieli ogrodów. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak wiele kompromisów trzeba osiągnąć, ile czynników trzeba uwzględnić, by wreszcie ze spokojem usiąść z filiżanką kawy lub herbaty w ręce i spojrzeć, na swoją upragnioną zieloną przestrzeń. Trud  jednak się opłaca a dobra współpraca właściciel – architekt zawsze przynosi pozytywne efekty.

Praca nad stworzeniem ogrodu to pracowity okres. Ciężko jest go opisać kilkoma zdaniami. Wieloletnie doświadczenie, jakie udało mi się zdobyć podczas realizacji ogrodów dało mi jednak jeden niezaprzeczalny warunek potrzebny do powstania pięknej przestrzeni: bez pasji i włożonego serca nigdy ona nie powstanie.

Gorąco zachęcam do spotkania oraz współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *